Jump to content (skip navigation)

SZKOŁA MUZYCZNA YAMAHA W KIELCACH ZOSTAŁA OTWARTA WE WRZEŚNIU 1994 ROKU.

Pierwsza siedziba mieściła się na ulicy Źródłowej w Kielcach. Obecnie - od 2005 roku - na ulicy Wiśniowej, budynek naszej szkoły jest o wiele większy, ładniejszy :)) a sale lekcyjne przestronne i w pełni wyposażone we wszystkie potrzebne instrumenty i sprzęt nagłaśniający firmy YAMAHA najnowszej generacji. Dzięki temu uczniowie nie muszą przynosić własnych instrumentów na lekcje.

Autorska koncepcja nauczania opracowana przez wybitnych pedagogów z całego świata, bogata oferta programowa, wysoki poziom nauczania oraz luźna atmosfera na zajęciach sprawiły, że Szkoła cieszy się dużą popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nauka prowadzona jest w systemie grupowym i indywidualnym. W nauczaniu wykorzystywane są autorskie podręczniki systemu YAMAHA Szkoła Muzyczna, płyty CD, dyskietki MIDI files. Zainteresowani Uczniowie biorą także udział w festiwalach, koncertach, oraz konkursach muzycznych. Zajęcia prowadzą doświadczeni muzycy i pedagodzy, którzy niezależnie od ukończonych studiów stale podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w seminariach i kursach poświęconych edukacji muzycznej w systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna.

KADRA SZKOŁY MUZYCZNEJ YAMAHA W KIELCACH:

Dyrektor szkoły: Paweł Borycki
Sekretariat: Anna Orzechowska